1pxNasze marki
1px

Czym charakteryzują się kosmetyki eko?

kosmetyki

Świadomość konsumencka wzrosła i wraz z nią wrażliwość na aspekty ekologiczne podczas dokonywania wyborów zakupowych. Produkty ekologiczne nie są dziś już wymysłem współczesności, trudno dostępnymi i limitowanymi artykułami, możliwymi do zakupienia w niszowych, drogich sklepach w dużych miastach. Produkty eko są regularnie dostępne niemal w każdym sklepie i coraz więcej firm, szczególnie z branży kosmetycznej decyduje się na rozwiązania z płaszczyzny ekologicznej. Powstają nie tylko serie artykułów ekologicznych, ale i całe marki bazujące na ideach troski o środowisko naturalne.

Jakie kosmetyki można nazywać mianem eko?

W trosce o możliwie najmniejszą ingerencję w kondycję planety i dbałością o zadowolenie klientów, skoncentrowanych na losach środowiska powstają kosmetyki ekologiczne. Należą one do grupy kosmetyków naturalnych i do ich produkcji wykorzystuje się jedynie wyselekcjonowane półprodukty. Dlatego też często drogerie z kosmetykami naturalnymi posiadają w swojej ofercie kosmetyki linii eko.

Kosmetyki eko powinny charakteryzować się następującymi cechami:

  • składniki wykorzystane do wyprodukowania kosmetyku eko muszą pochodzić z certyfikowanej plantacji. Dzięki temu konsumenci mogą mieć pewność, że źródło produktów, z których wykonany został kosmetyk przechodzi kontrole jakości;
  • rośliny, wchodzące w skład produktu nie mogły być hodowane z użyciem sztucznych środków ochrony roślin. Chemiczne, nienaturalne nawozy, którymi spryskuje się rośliny nie są najodpowiedniejszą substancją do nakładania na ciało;
  • opakowania, w których zamyka się gotowy produkt ekologiczny niekiedy również nosi znamiona ekologiczne. Dzieje się tak, gdy zostały one wytworzone z materiałów biodegradowalnych i dzięki temu tubka lub pudełeczko nie spędzi na Ziemi milionów lat, nie mogąc się rozłożyć.

Warto pamiętać, że kosmetyki eko powinny być oznaczone specjalnymi certyfikatami. Odpowiednie znaki umieszczone na opakowaniu informują i co ważniejsze - potwierdzają to, że kosmetyki spełniają standardy ekologiczne.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl