1pxNasze marki
1px

Czym jest hydrolat i jak go używać?

Czym jest hydrolat i jak go używać?

Chociaż do niedawna nie był to produkt wykorzystywany na dużą skale w przemyśle kosmetycznym, to dzisiaj można go znaleźć w wielu kosmetykach drogeryjnych oraz aptecznych. Hydrolat otrzymywany jest w wyniku skroplenia roślin przy użyciu pary wodnej. Proces ten nazywa się destylacją i jest szeroko wykorzystywany w wielu różnych przemysłach i służy do wyizolowania jednego lub kilku składników z wybranej substancji. Ma postać płynu o konsystencji zbliżonej do wody i pH podobnym do naturalnego odczynu skóry.

W ten sposób uzyskuje się czyste esencje roślinne i olejki eteryczne. Dzięki temu, że są one jednocześnie połączone z wodą mogą być aplikowane bezpośrednio na skórę, np. w formie toniku lub odświeżającej mgiełki zapachowej. Poza pozytywnym wpływem na skórę, można zaobserwować również korzystny wpływ na nastrój i dobre samopoczucie przy aromaterapii z wykorzystaniem olejków eterycznych (czyli również hydrolatów).

Właściwości i wykorzystanie hydrolatów 

Dzięki temu, że hydrolaty są bogate w składniki roślinne świetnie pielęgnują skórę. Najczęściej używane są do ,,odświeżenia" i stonizowania skóry twarzy, a także do utrwalenia makijażu oraz jako dodatek do maseczki z glinki, zamiast wody. Do najważniejszych właściwości zalicza się niwelowanie otwarcia porów, nawilżenie skóry oraz kojenie. 

Hydrolaty najczęściej znaleźć można w składzie takich produktów, jak:

  • mgiełka do włosów;
  • wcierka do włosów - hydrolat może załagodzić podrażnienia, zmniejszyć świąd i spowolnić przetłuszczanie się włosów;
  • krem lub mgiełka na opuchliznę oczu. Szczególnie hydrolat różany świetnie poradzi sobie z napiętą i spuchniętą skórą;
  • tonik. Produkty z hydrolatami, dzięki temu, że łagodzą podrażnioną skórę i mają pH zbliżone do naturalnego odczynu skóry doskonale uporają się z piekącą skórą twarzy.
1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl