1pxNasze marki
1px

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

kobieta

Skóra naczynkowa jest jednym z częstszych typów skóry. Można ją rozpoznać m.in. po charakterystycznych rumieńcach i zaczerwienieniach na twarzy. Oczywiście nie ma nic niepokojącego w tym, że twarz się rumieni, jednak utrzymujący się czerwony kolor skóry twarzy powinien być powodem do przyjrzenia się kondycji policzków. Powodem tego typu przebarwień są popękane naczynka krwionośne. Przed pęknięciem często rozszerzają się one przez co w efekcie na twarzy pojawiają się tzw. ,,pajączki". Główną przyczyną ich pękania są zmienne warunki atmosferyczne, które chociaż nie wpływają znacznie na inne partie ciała, to dla delikatnej i stosunkowo cienkiej skóry twarzy są prawdziwym wyzwaniem. Dlatego właśnie tak ważne jest w tym przypadku działanie prewencyjne, by zapobiegać ewentualnym uszkodzeniom. Dodatkowo, pamiętajmy, że skóra naczynkowa jest szczególnie podatna na podrażnienia, więc warto do jej pielęgnacji używać kosmetyków naturalnych.

Kroki w pielęgnacji skóry naczynkowej 

Chociaż zimą, kiedy temperatura powietrza znacznie spada skóra narażona jest na większe uszkodzenia, to warto zadbać o porządną pielęgnację również latem. To pozwoli zminimalizować skutki mrozu, gdy nadejdzie zima. Najważniejsze w wakacyjnej pielęgnacji skóry naczynkowej jest:

  • wypijanie minimum 2 litrów wody dziennie;
  • by codziennie nakładać krem z filtrem (minimum SPF 30);
  • by porządnie nawilżać skórę;
  • unikanie długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne, drastycznych zmian temperatur oraz klimatyzacji;
  • ograniczenie kontaktu ze szkodliwą, chlorowaną wodą.

Przy tendencji do skóry naczynkowej nietrudno zimą o podrażnienia. Mroźny wiatr, niska temperatura i suche powietrze to doskonałe warunki do powstania zaczerwienień i pieczenia twarzy. Warto więc zadbać wtedy nie tylko o pielęgnacje twarzy, ale i o złagodzenie szkodliwych czynników. Dobrze np. zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza w pomieszczeniach, w których spędzamy dużo czasu. Poza tym, zaleca się:

  • stosowanie kremów ochronnych;
  • nawilżanie twarzy;
  • unikania gorących napojów i posiłków;
  • by ograniczyć długie, gorące kąpiele. 

Poza działaniem prewencyjnym skóra naczynkowa wymaga często wzmocnienia oraz uszczelnienia naczyń krwionośnych oraz wykonania zabiegów łagodzących podrażnienia i wspomagających regenerację . Warto, by w produktach, których do tego używamy znalazły się: glinka czerwona, krwawnik, arnika, kasztanowiec, witamina C, len czy czarna porzeczka.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl