1pxNasze marki
1px

Jak pielęgnować przesuszone włosy?

Jak pielęgnować przesuszone włosy?

Przesuszone włosy mogą być źródłem frustracji, szczególnie jeśli ich posiadaczka stara się o nie dbać, lecz nie widać efektów. Ważne bowiem, by stosować dobre kosmetyki, które nie będą dodatkowo obciążać włosów w nie najlepszej kondycji. By kompleksowo zadbać o przesuszone włosy należy je odpowiednio nawilżyć, natłuścić i zabezpieczyć przed późniejszym niszczeniem. Na początku warto ściąć najbardziej zniszczone końcówki, bo choć przesuszyć można zarówno krótkie, jak i długie włosy, to jednak zdecydowanie łatwiej zadbać o ich stan, gdy są krótsze.

By poprawić kondycje suchych włosów warto sięgnąć po roślinne kosmetyki do pielęgnacji włosów. Dzięki temu, że oparte są o składniki pochodzenia naturalnego, a ich skład pozbawiony jest wszelkich zbędnych, sztucznych produktów nie należy obawiać się przeciążenia włosów.

Pielęgnacja przesuszonych włosów krok po kroku

Jeśli mamy włosy skłonne do przesuszania warto, poza samą pielęgnacją, korzystać z naturalnych i delikatnych szamponów, np. roślinnych szamponów w kostce. Dzięki temu można mieć pewność, że włosy nie zostaną obciążone dodatkami, które mogą utrudnić wnikanie kosmetyków w głąb włosa.

Poza tym warto skupić się na porządnym nawilżeniu włosów. Można do tego użyć odżywki w kostce albo kremie nakładanej podczas mycia włosów, które następnie należy spłukać lub płukanki, którą spryskuje się mokre włosy i pozostawia się na włosach do następnego mycia. Po nałożeniu odżywki należy odczekać przed spłukaniem, by składniki aktywne mogły zadziałać.

Dla uzyskania najlepszego efektu warto stosować dodatkowo olejek. Połączenie takich składników jak olej z awokado, orzechów makadamia, sezamu, olej arganowy i rycynowy sprawi, że włosy zyskają piękny, zdrowy wygląd i połysk, ale i będą dogłębnie odżywione i zregenerowane.

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl