1pxNasze marki
1px

Jaki peeling wybrać na lato?

kobieta nakłada peeling na ciało

Bez względu na porę roku, kluczowym kryterium wyboru peelingu do twarzy jest to, by był bezpieczny dla skóry. Latem, jednak ma to szczególne wrażenie, gdyż skóra twarzy jest najbardziej narażona na promienie UV. Przyjęło się myśleć, że peelingi (zwłaszcza chemiczne) powinno się stosować jedynie zimą, by tylko wtedy złuszczać skórę. Niestety, nie jest to poprawne, gdyż cykl odnowy komórkowej trwa cały rok. Należy jednak pamiętać o tym, że skóra w okresie wakacyjnym powinna być pielęgnowana inaczej niż zimą, a co za tym idzie - używać delikatniejszych peelingów. 

Chociaż peelingi na lato mogą doskonale przygotować skórę do głębokich kuracji w zimniejszych miesiącach, to nie można zapominać o bieżącej pielęgnacji i zabezpieczeniu skóry. By peelingi dawały zauważalne i długofalowe efekty należy zdać sobie sprawę ze znaczenia SPF (również w samych preparatach do peelingu w przypadku kuracji chemicznej). To właśnie latem należy zwracać na to największą uwagę. 

Co powinien zawierać peeling na lato?

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na peeling chemiczny czy mechaniczny najważniejsze jest bezpieczeństwo skóry. Najlepiej o kondycje naszej twarzy zadba sama natura. Dobrze więc unikać preparatów, które zawierają nadmiar sztucznych substancji, które mogłyby podrażnić skórę. Latem, podrażniona skóra goi się dłużej, szczególnie na twarzy, ze względu na słońce, które schodzi wtedy najniżej i świeci najdłużej. 

Do peelingów mechanicznych na lato szczególnie poleca preparaty z pestką moreli i aronii albo mikronizowanym korundem. Dobrze sprawdzą się również delikatne drobinki zbóż lub ryżu. Należy pamiętać jednak, by zadbać o kurację kojącą po wykonaniu peelingu mechanicznego, a samo czyszczenie wykonać delikatniej niż w chłodne miesiące. 

Zaś w przypadku preparatów do peelingu chemicznego warto wybrać te, które zawierają w sobie kwasy migdałowy i azelainowy. Dzięki ich działaniu spowolniony zostanie proces melanogenezy, czyli tworzenia się barwnika w skórze, a tym samym można będzie uniknąć przebarwień. Poza tym dobrze zwrócić uwagę na produkty zawierające węgiel aktywny, kwas ferulowy, migdałowy oraz mlekowy. Te substancje organiczne mają zarówno działanie złuszczające, jak również łagodzące, dzięki czemu pozwalają na osiągnięcie efektu wygładzonej skóry bez niepożądanych podrażnień. 

1pxdo góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl